Tipy na výlet

Nabízíme několik tipů, jak si zpříjemnit či ozvláštnit dovolenou na naší chalupě. Většinu z nich jsme vyzkoušeli na vlastní kůži a můžeme vřele doporučit.

Lyžařské areály

Pěší túry

Obří skály, Šerák, Smrk, Paprsek a mnoho dalších. Přímo u chalupy se napojíte na trasu vedoucí na Obří Skály a na Šerák, odtud pak můžete prozkoumávat další krásy Jeseníků.

Fauna park - www.faunapark.cz

Necelé 2 km od chalupy se nachází „mini-zoo“, kde si přijdou na své děti i dospělí. Přímo v areálu se nachází klub Maštal, kde se můžete občerstvit.

Lanové centrum Adrenalin park Jeseníky - www.adrenalin-park.cz

Rozsáhlý areál, který nabízí aktivní vyžití - např. lanové centrum, dětské terénní čtyřkolky, paintball, lukostřelbu, horolezeckou stěnu nebo jízdu na koních.

Lesní bar – www.jeseniky.net/lesni-bar

Kouzelné místo, kde se občerstvíte po náročném výšlapu nebo cyklovýletu. K dispozici je široká škála nápojů chlazených pramenitou vodou, něco sladkého i slaného na zub, můžete si zde uvařit i kávu nebo čaj. Lesní bar funguje 24 hodin denně, není zde žádný personál, takže záleží jen na vaší poctivosti, zda zaplatíte do místní pokladničky...

Dlouhé Stráně - www.dlouhe-strane.cz

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Horní nádrž je přístupná lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který zde jezdí kyvadlově. Zajímavá je taktéž exkurze přímo do elektrárny (min. počet 15 osob).

Praděd - www.jeseniky-praded.cz

Vyšlápněte si na nejvyšší horu Moravy (1492 m)!

Rejvíz - rejviz.info

Rejvíz bývá označován jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách. Za návštěvu určitě stojí Velké mechové jezírko, ke kterému dojdete po dřevěné stezce.

Jeskyně Na Pomezí - www.jeseniky.net/jeskyne-na-pomezi

Prohlédněte si nádhernou krápníkovou výzdobu největší a nejnavštěvovanější jeskyně tzv. Jesenického krasu.

Jeskyně na Špičáku - www.jeseniky.net/jeskyne-na-spicaku

Jeskyně jsou téměř bez krápníkové výzdoby, zato s neobvyklými srdčitými a vejčitými profily chodeb. Prohlídková trasa je bezbariérová.

Karlova Studánka - www.kstudanka.cz

Malebná lázeňská obec, která láká k procházkám či k posezení v jedné z útulných kaváren.

Lázně Jeseník - www.priessnitz.cz

Krásné lázeňské místo, které vděčí za svou proslulost Vincenzu Priessnitzovi, nabízí řadu možností aktivního trávení dovolené – dlouhé procházky lázeňským areálem, balneopark, sportovní vyžití, ale také odpočinkové aktivity – wellness či relaxace na čerstvém vzduchu. Zkrátka si nepřijdou ani děti, pro které je připraveno rozsáhlé dětské hřiště, mini lanové centrum a další.

Ruční papírna Nové Losiny - www.rpvl.cz

Muzeum ručního papíru a exkurze do výrobny ručního papíru určitě stojí za shlédnutí!