Chalupa u lesa

Chalupa u lesa

Užijte si atmosféru bydlení našich babiček v původní chalupě v srdci Jeseníků!

Nabízíme ubytování ve stylové chalupě situované pod Obřími skálami v krásné přírodě chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Chalupa se nachází na samém okraji obce Lipová Lázně, cca 2 km od lyžařského střediska Ramzová. Svoji polohou přímo u lesa je předurčena k trávení klidné a ničím nerušené dovolené.
Během své téměř 300 let dlouhé historie prošla chalupa řadou úprav a změn, které zásadně ovlivnily její funkčnost a podobu. V posledních 3 letech probíhá postupná rekonstrukce jednotlivých částí tak, aby vyhovovaly požadavkům dnešní doby. Přitom je však důsledně dbáno na zachování genia loci stavby.

V přízemí chalupy se nachází kuchyně s kachlovými kamny a možností přespání pro 2 osoby, malý pokoj „za pecí“ pro 2 osoby, větší „zelený“ pokoj pro 2 osoby a koupelna. V podkroví byl v letošním roce vybudován zbrusu nový pokoj pro 4 osoby.
Kuchyň je plně vybavená, k dispozici je rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, elektrický vařič, toastovač a remoska. Lednice s mrazákem je umístěna v samostatné spižírně. Kachlová kamna v kuchyni jsou plně funkční a slouží nejen k vytápění části chalupy, ale také k vaření.
V nově zrekonstruované koupelně se nachází WC a sprchový kout.
Nedílnou součástí chalupy je prostorná kůlna, která slouží především ke skladování dřeva, ale je možné si zde uschovat kola, lyže nebo jiné sportovní vybavení.
Parkování pro 2 vozidla je možné na zpevněné ploše před chalupou.
Chalupu obklopuje velký pozemek, který volně přechází do blízkého lesa. K příjemnému posezení především v letních měsících využijete terasu i tzv. „zápraží“ chalupy. Pro vaše kulinářské zážitky je k dispozici gril, udírna a ohniště.